I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
We use 4 every weekend for breakfast tacos and sometimes one or two more for fried rice or baking. I really don’t love the texture or smell. A few times per year i boil some just for something different.